Dijital Gülüş
Tasarımı

Dijital Gülüş Tasarımı

Son yıllarda dijital gülüş tasarımı tanımı sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Sadece diş alanında değil diğer tüm alanlarda dijital çağa ayak uyduran gelişmeler var. Dijital Gülüş Tasarımı ile diş tedavisi artık daha pratik, ağrısız, basit ve hedef odaklı. Hata payı sıfırdır. Geleneksel diş tedavisi, ağız içi tarayıcılar ve bilgisayar desteği ile gerçekleştirilir. Bu sayede hasta kendini daha rahat ve tedavi sonuçları konusunda kendinden emin hissedecektir. Elbette diş hekimlerinin işi kolaylaştı ve diş tedavilerini daha etkin bir şekilde yapmaya başladılar. CEREC CAD/CAM sistemi ile günler hatta haftalar süren diş tedavileri artık sadece birkaç saatte tamamlanabiliyor. Bu özel sistem ile oral görüntüler alınıp bilgisayara aktarılabilmekte, bu da tedavi süresini kısaltmakta ve daha etkili sonuçlar vermeye başlamaktadır. Tüm restoratif diş tedavileri bu sistemler üzerinden yapılabilmektedir. Bu, diş kaplamaları, gülüş tasarımları, diş dolguları ve diğer birçok diş tedavisi için yenilikçi bir sistemdir.

Dijital gülüş tasarımı nedir?

Mükemmel gülüşlere sahip olabilmeniz en kolay yoludur. Tüm uygulama, bilgisayar desteklidir ve pratik bir şekilde tasarlanır. Sistemde hata payı çok azdır, daha etkin çözümler sunulur ve tedavi aşamaları sırayla uygulanır. Sistem artık tüm diş kliniklerinde kullanılmaktadır. Tabii ki, sadece bir sistem yeterli değil. Bu yenilikçi modern sistemin doğru kullanımı da çok önemlidir. Diş tedavisinin her aşamasında dijital bileşenler kullanılmakta ve hazırlık aşamasından tamamlanma aşamasına kadar bilgisayar desteği kullanılmaktadır. Kısaca; geçmişteki manuel diş tedavilerini daha konforlu hale getirmek için tasarlanmış bir tekniktir. Ağız içi görüntüleme, diş ölçümü, diş restorasyonu ve hatta diş üretimi yapabilen bir sistemdir. Bilgisayar destekli tasarım veya bilgisayar destekli üretim (CAD/CAM) ve 3D baskı, konik ışınlı bilgisayarlı tomografi (CBCT), ağız içi kameralar, dijital röntgen fotoğrafçılığı gibi bileşenlerin tamamı dijital gülüş tasarımı kapsamında kullanılmaktadır.

Dijital gülüş tasarımı nasıl uygulanır?

Dijital gülüş tasarımı, doktorlar ve hastalar için birçok avantaj sağlar. Diş hastalıklarının teşhis edilmesi ve erken tedavi uygulanması hem hastalar hem de doktorlar için avantajdır. Ağız içi tarayıcılar, 3D yazıcılar ve CAD/CAD sistemleri gibi bileşenler tedaviyi mükemmel yapan unsurlardır. Ağız içi tarayıcı 3D yazıcılar ve dijital gülüş tasarımı kapsamında kullanılan CAD/CAD sistemleri ile birçok diş hastalığı tedavi edilebilmektedir. Diş dolguları, restorasyonlar, röntgenler, diş kaplamaları, gülüş estetiği ve diğer tüm diş tedavilerine uygulanabilen mükemmel bir sistemdir. Estetik diş uygulamalarına özel olarak kullanılan bu yöntem sayesinde tedavi sonrasında nasıl bir gülüşe ve dişlere sahip olacağınızı önceden görebileceksiniz. Yani tedavi öncesi yeni dişlerinizin nasıl göründüğünü size gösterebilen bir sistemdir. Yakın gelecekte bu yenilikçi yöntemin daha da gelişeceğine ve diş tedavisinin daha pratik hale geleceğine inanıyoruz.

https://kalkandent.com/wp-content/uploads/2021/07/kalkan-dent-logo-1.png

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’nın eşsiz destinasyonu Kalkan’da yer alan Diş Polikliniğimize sizleri sağlıklı gülüşlere kavuşturmak için bekliyoruz.

Copyright 2021 All rights reserved.

by Bilgin Graph