Diş Beyazlatma

Bakımlı dişler, insanın özgüvenini öne çıkaran en önemli detaylardan biridir. Dişlerimiz, en belirgin ve önemli uzuvlarımızdır. Konuşmak, gülümsemek, beslenmek gibi tüm ihtiyaçlarımızı dişlerimizle karşıladığımız için dişlerimizin beyaz ve parıltılı olması önemlidir. İnsanın özgüveni beyaz dişlerden gelir. Sarı dişler çeşitli nedenlerle sağlık ve psikolojik sorunlara neden olabilir. Diş beyazlatma ile mükemmel dişlere sahip olabilirsiniz. Bu uygulama renklenen dişlere kimyasal solüsyon sürülerek yapılır. Diğer tedavilere göre diş beyazlatma koruyucu ve etkili bir yöntemdir. Dişlerin bütünlüğü bozulmayacak ve dişleriniz çeşitli tonlarda beyazlaşacaktır. Dişlerin temizliği ve beyazlığı güzellik ve sağlık için çok önemlidir. Diş beyazlatma tedavisi son yılların en popüler diş estetiği uygulamasıdır. Diş yüzeyindeki renk değişikliği ve sararma organik ve inorganik maddeler içeren jeller ile sağlanır. Bu pratik yöntem sayesinde sarı dişlere sahip kişiler mükemmel dişlere sahip olabilirler.

Diş Beyazlatma Nedir, Nasıl Uygulanır?

Diş beyazlatma, sağlıklı ağız yapısı ve dişleri olan kişiler için uygundur. Diş eti hastalığı ve benzeri sorunları olan kişilerde öncelikle bu hastalıkların tedavi edilmesi gerekir. Diş beyazlatma kozmetik bir uygulamadır ve herkese uygun olmayabilir. Ev tipi diş beyazlatma yöntemleri ve ofis tipi diş beyazlatma yöntemleri bulunmaktadır. Klinikte ofis tipi diş beyazlatma yapılmaktadır.

Evde diş beyazlatma diş hekiminin önerdiği yönteme uygun olarak yapılır. İki yöntemin etkileri bir birinden farklıdır. Yöntem ve tekniğe uygulamayı yapacak olan diş hekimi karar verir. Beyazlatıcı diş macunu, jel ve piyasadaki diğer ürünler çoğu zaman dişleri beyazlatmak için yeterli olmamaktadır. Yanlış yöntemler ve ürünler dişlerinize zarar verebilir ve ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Çay, kahve, sigara, asitli içecekler ve genetik nedenlerden dolayı dişlerde kötü lekelenmeler meydana gelebilir. Diş beyazlatma, bu lekeleri ve sararmaları önlemek için yapılan bir işlemdir. Profesyonel bir diş hekimi tarafından geliştirilen bu yöntemle dişleriniz daha beyaz olabilir ve diş beyazlatmanın hiçbir yan etkisi yoktur. Ağız yapısı normal olan herkes bu tedaviyi alabilir. Bu, 18 yaşın altındaki çocuklar, emziren anneler ve hamile kadınlar için sakıncalı olabilir. Bu durumda ancak doktor tavsiyesi üzerine yapılabilir. Ayrıca dişlerinde çok fazla boşluk bulunan ve diş etlerinde şişlik olan kişiler öncelikle bu sorunları tedavi etmelidir. Daha sonra diş beyazlatma işlemi yapabilirler. Bu duruma uygun olup olmadığınızı doktorunuz belirleyecektir.

Başvuru süreci çok basit ve hızlıdır. 30 dakika içinde tamamlanır. Bu, adil ve doğal bir gülümseme elde etmenin güvenli bir yoludur. Diş eti problemi olan kişilerde kullanılırsa ciddi diş hastalıklarına neden olabilir. Diş hekiminizle konuyu görüşmekte ısrar etmeyin ve kararı ona bırakın. Diş beyazlatma yılda bir kez tekrarlanabilir. Belirli bir zamanda uygulanan program dişleriniz için mükemmel estetiği sağlar.

One comment

Comments are closed.

https://kalkandent.com/wp-content/uploads/2021/07/kalkan-dent-logo-1.png

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’nın eşsiz destinasyonu Kalkan’da yer alan Diş Polikliniğimize sizleri sağlıklı gülüşlere kavuşturmak için bekliyoruz.

Copyright 2021 All rights reserved.

by Bilgin Graph