Diş Eti Estetiği

Diş etlerinde sorun yaşayanlar için bir tedavi yöntemidir. Diş etinde oluşan asimetrik bozukluklar, çekilmeler, diş etlerinin farklı renkleri, yoğun olması ve dişi kapatması gibi sorunlar yaşandığı takdirde diş eti estetiği yapılan bir tedavi seçeneğidir.

Diş etindeki sorunlar kişinin sağlığında problemler oluşturabileceği gibi sosyal hayatında da birtakım olumsuzluklara sebebiyet verebilir. Bu nedenle diş eti estetiği son zamanlarda sık sık tercih edilen tedavi yöntemleri içerisinde bulunuyor.

Diş eti estetiği kişinin yaşamış olduğu probleme göre gerçekleştirilir. Uzman doktor kişinin ağız yapısına ve problemine uygun olan tedavi yöntemini uygular. Genelde de lokal anestezi eşliğinde yapıldığı için kişi hiçbir ağrı ya da sızı hissetmez. Bu durumda insanların rahatlıkla gingivoplasti yaptırabilmesini sağlar.

Uygulama lazer ile yapılabilir. 15 dakika süren bir lazer işlem sayesinde kanama olmadan işlem gerçekleştirilebilir.

Estetik görünüme daha çabuk ulaşmayı sağlaması ve kolay bir yöntem olması açısından lazer yöntemi sık sık tercih edilir. Ayrıca bu uygulama her bireye yapılabilir.

One comment

Comments are closed.

https://kalkandent.com/wp-content/uploads/2021/07/kalkan-dent-logo-1.png

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’nın eşsiz destinasyonu Kalkan’da yer alan Diş Polikliniğimize sizleri sağlıklı gülüşlere kavuşturmak için bekliyoruz.

Copyright 2021 All rights reserved.

by Bilgin Graph