İmplant

Diş implant, insan vücudu ile uyumlu titanyum veya zirkonyum vidalardır. Mevcut diş kusurlarının üzerine protez yapmak için kullanılan titanyum vida teknolojisidir. Çene kemiğine yerleştirilen implantın işlevi doğal diş köküne benzer. Tek dişte kusur olması durumunda, eksik diş komşu dişe zarar vermeden yerine konabilir. Dişler tamamen kusurlu ise sabit veya hareketli protezler kullanılabilir. Özellikle alt çenede kullanımı zor olan hareketli protezler, sağlam dişler olmadan sabitlenebilir. Diş implantları genellikle titanyum içeren malzemelerden yapılır ve yapay diş kökleridir. Zirkonyum malzemeler özellikle diş implantlarının tedavisinde tercih edilmektedir. Zirkonyum implantlar daha dayanıklıdır. Çünkü titanyum implantlar bazı özel durumlarda kırılabilir. Bu nedenle zirkonyum malzeme titanyumdan daha üstündür. Bu sayede diş implantı daha güçlü ve daha dayanıklıdır.

İmplant

İmplant nasıl yapılır?

Diş implantların amacı çene kemiğinde bir oluk oluşturmak ve o kısma vidayı yerleştirmektir. Uygulama sırasında lokal anestezi kullanın, bu da işlemi daha konforlu hale getirir. Genel anestezi veya sedasyon ilk tercih olabilir. Alt çenede uygun çap ve uzunlukta bir alan oluşturun ve implantı oraya yerleştirin. Ancak bundan önce ağız ve dişlerin yapısı ölçülmelidir. Ameliyat için otolitik sütürler kullanılır. Diş implant ameliyatından sonra doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız. Buz uygulamasına, önerilen ilaçlara, soğuğa ve sıcağa karşı hassasiyete dikkat etmelisiniz.

Ağız hijyenine dikkat ederseniz daha hızlı iyileşirsiniz. İmplant uygulaması eksik dişlerin yeniden aktif hale getirilmesidir. Doğal dişlerinizden hiçbir farkı yoktur. İmplantlar herkes için uygun olmayabilir. Diş implantları genel sağlık durumu kötü, alışkanlıkları kötü ve mandibula yapısı yanlış olan hastalar için uygun değildir. Bu tedavi ciddi genetik hastalıkları olan, aşırı sigara içme veya diş çıkarma problemi olan ve çene yoğunluğu yetersiz olan kişiler için zordur. 18 yaşını doldurmuş, ciddi bir sağlık sorunu olmayan herkes implant tedavisi görebilir. Tabii ki önce insan kemik gelişimini tamamlamamız gerekiyor.

Hastanın diş eti sağlığı da oldukça önemlidir. İmplantın belli bir uzunluğu ve kalınlığı vardır. Çenelere uygulanan diş implantları en uygun boyutta olmalıdır. Özellikle antikoagülan ilaç kullanan hastalarda tedavi öncesi ilaç kesilmelidir. Osteoporozu olan kişiler bu tedaviyi ancak doktor tavsiyesi üzerine alabilirler. Ameliyattan önce mevcut hastalıkları ve ilaçları doktorunuza bildirmelisiniz.

İmplant

Diş İmplant Fiyatları

İmplantın fiyatı ağız durumuna ve çene yapısına göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca bazı hastalarda başarılı implant tedavisi sonuçları elde etmek için implant uygulamasına ek olarak ek cerrahi gerekebilir. Örneğin yeterli kemik yoğunluğunuz yoksa kemik takviyesi için greft materyalleri kullanılacaktır. Bu, ek maliyetler anlamına gelir. İmplant diş fiyatları öğrenmek için diş kliniğini arayabilir ve güncel fiyatları öğrenebilirsiniz. İmplant fiyatları, her bölgeye veya şehire göre değişiklik gösterebilir.

One comment

Comments are closed.

https://kalkandent.com/wp-content/uploads/2021/07/kalkan-dent-logo-1.png

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’nın eşsiz destinasyonu Kalkan’da yer alan Diş Polikliniğimize sizleri sağlıklı gülüşlere kavuşturmak için bekliyoruz.

Copyright 2021 All rights reserved.

by Bilgin Graph